Ładowanie...

10 powodów, dla których lepiej wybrać kuriera, niż pocztę

Tak samo branża kurierska jak i pocztowa w naszym kraju dobrze się rozwija. I poczta i kurierzy mają swoich zwolenników. Coraz więcej osób decyduje się na wybranie usług kurierskich zamiast pocztowych. Oczywiście są ku temu powodu. Warto bliżej się temu przyjrzeć.

Szybka dostawa

Przede wszystkim można oczekiwać, że dostawa kurierska będzie szybsza niż pocztowa. Oczywiście Poczta widać, że nad swoją terminowością w ostatnich latach pracuje, ale nadal nie jest z tym najlepiej. Dlatego jeśli chodzi o tą kwestię to jednak nadal najlepiej wypadają kurierzy.

Bezpieczeństwo przesyłki

Zagubienia czy zniszczenia w firmach kurierskich spotykane są rzadziej niż na poczcie. Przede wszystkim te firmy mają świetnie przygotowane systemy informatyczne, dzięki którym są w stanie lepiej monitorować przesyłki i dzięki temu ta kontrola nad nimi jest lepsza. Natomiast w przypadku poczty niestety tych zagubieni przesyłek nadal jest sporo.

Monitorowanie przesyłki

Dzięki temu, że prowadzona jest informatyzacja kurierów tak jak już wspominano dużo lepiej można kontrolować przesyłki i dzięki temu będziemy mieli informację, gdzie nasza paczka się znajduje. To kontrolowania przesyłek w poczcie jest gorsze, monitoring, jaki istnieje raczej na tą chwilę funkcjonuje słabo.

Unikamy kolejek na poczcie

Kurier przesyłkę dostarczy bezpośrednio do domu a więc odbiorca nie będzie tracił czasu na jej odbiór. Jeśli chodzi o pocztę będzie trzeba często udać się do placówki, a tam jak zawsze będzie nas czekać długa kolejka wiec nie jest to sprzyjająca okoliczność.

Przesyłka pod drzwiami

Wybór kuriera to wygoda, ponieważ paczka będzie nam dostarczona pod drzwi, nie będzie trzeba jej nosić a nawet jeśli kurier nas nie zastanie powinien pojawić się ponownie. Poczta zostawi nam awizo.

Opakowanie firmowe

Jeśli wysyłka będzie realizowana przez kuriera można oczekiwać, że wszystko będzie sprawnie przygotowane a dodatkowo do paczki przygotowane będzie również specjalne firmowe opakowanie.

Powiadomienie od kuriera

Usługi dodatkowe

Kurierzy mają dla nas więcej usług dodatkowych, dzięki którym to zabezpieczenie paczki będzie jeszcze lepsze. Można liczyć na sms gdy paczka będzie docierać do odbiorcy, mamy cały czasz informacje na temat tego co z paczką się dzieje a jednocześnie także oferty ubezpieczeniowe.

Informacja kiedy przesyłka dotrze

Wybierając firmę kurierską mamy również gwarancję informacji co do tego kiedy paczka będzie docierać do odbiorcy. Będzie można wygodnie umówić się z kurierem na dogodną godzinę. W przypadku kontaktu z listonoszem zostaje to w sferze marzeń.

Kontakt z kurierami

Kontakt z kurierem jest także bardzo dobry, gdy chodzi o ogólny kontakt z firmą. Są tam specjalne biura obsługi, które sprawnie funkcjonują, dlatego bez problemu będzie się można z firmą skontaktować. Obecnie prowadzi się live chaty.

Niezbyt drogo

To co jeszcze obecnie bardzo ważne to fakt, że kurierzy obecnie nie są już tak drodzy jakby się to mogło wielu osobom wydawać, można będzie z ich usług skorzystać niewiele drożej niż za przesyłkę na poczcie a będzie jednak znacznie lepiej.

Zobacz
TOP