Zwijacze bębnowe umożliwiają bardzo szybkie rozwinięcie adekwatniej długości węża, który jest od razu gotowy do pracy, natomiast przez bęben jest on podłączony do zasilania, a po zakończeniu prac wąż można ponownie nawinąć na bęben. Zwijacze mogą być wyposażone w różne napędy:

• Automatyczne zwijacze sprężynowe – rozwijanie węża następuje poprzez wyciągnięcie węża na odpowiednią długość, a następnie jest on odpowiednio blokowany przez mechanizm zapadkowy. Nawijanie węża na bęben jest automatycznie po odblokowaniu zapadki przez delikatne pociągnięcie węża. Automatyczne zwijacze bębnowe sprężynowe są bardzo często używane do węży lekkich oraz krótkich, które posiadają średnicę od 6 do 25 mm. Szeroko stosowane są do wody, oleju, jak i smarów w przemyśle spożywczym oraz chemicznym, warsztatach, mleczarniach czy stacjach benzynowych oraz zakładach produkcyjnych.

• Bębny o napędzie ręcznym – zwijanie oraz rozwijanie węża jest ręczne przy użyciu korby połączonej ze szpulą bębna. Szczególnie stosowane do długich węży, które mierzą do kilkuset metrów.

• Bębny o napędzie mechanicznym – wyposażone są w silnik, który daję odpowiedni napęd szpuli bębna. To rozwiązanie wykorzystywane jest do węży, które są często używane bądź za ciężkie, aby były zwijane ręcznie.

Jeżeli poszukujecie najlepszej jakości maszyn budowlanych, sprężarek powietrza czy produktów atlas copco, to oferta Normapress jest stworzona dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z nią na stronie normapress.pl.