Ładowanie...

Jak znaleźć taniego kuriera?

Jeśli chodzi o usługi kurierskie na rynku jest całkiem spora konkurencja i każdy będzie mógł bez problemów wymienić z głowy kilka znanych firm kurierskich. Wybranie jednak tego najlepszego i jednocześnie taniego kuriera nie będzie już taką prostą sprawą. Można przeglądać cenniki długimi godzinami i porównywać je szukając tanich usług, ale są także lepsze dla nas rozwiązania.

Porównywarki usług

Zamiast własnoręcznie sprawdzać ceny każdej firmy kurierskiej najlepiej będzie korzystać ze specjalnej porównywarki kurierów. Wpisując podstawowe dane przesyłki takie jak waga, wymiary, kod pocztowy nadawcy i odbiorcy a także ewentualne opcje dodatkowe otrzymamy zebrane w jednym miejscu wyniki wszystkich firm dostępnych w Polsce.

Najtaniej, ale czy najlepiej?

Wiadomo, że jak w każdej branży również tutaj nie zawsze najlepszym będzie wybieranie najtańszej oferty. Różne firmy mają różny zakres usług, różna będzie także ich jakość. Dlatego jeśli znaleźliśmy ofertę, która nam odpowiada można szybko sprawdzić opinie o danej firmie, to pozwoli zorientować się czy z przesyłki będziemy zadowoleni. Ma to znaczenie, gdy planujemy wysłać kurierem delikatne rzeczy takie jak szkło czy inne przedmioty, które mogą ulegać zniszczeniu. Oprócz sprawdzenia opinii o firmie w internecie warto pytać znajomych, którzy już korzystali z usług danego kuriera.

Ceny kurierów

Oni wiedzą najlepiej czy warto czy może lepiej szukać jakieś innej firmy, która także może nam zaoferować dobrą ofertę, z której rzeczywiście będziemy zadowoleni. Trzeba również pamiętać, że zamawiając kuriera mamy możliwość zwracać uwagę na pośrednictwo brokera kurierskiego albo też na zawarcie indywidualnej umowy z wykonawcą, co dotyczy przede wszystkim takich klientów, którzy regularnie wysyłają duże ilości paczek. Taka indywidualna umowa nie tylko będzie zabezpieczać interesy obu stron, ale pozwala również na negocjowanie stawek indywidualnych, często znacznie lepszych niż te dla detalicznych klientów.

Szybka wysyłka

Jeśli korzystamy z porównywarki kurierów można nie tylko sprawdzać jakie ceny obowiązują i wybierze się taniego kuriera, ale także za pośrednictwem brokera kurierskiego będzie można zlecić wysyłkę bezpośrednio. Wystarczy wypełnienie specjalnego formularza i następnie zamówi się kuriera z opcją przesyłki, która będzie przez niego odbierana z domu. To oczywiście dodatkowa oszczędność czasu, ponieważ nie będzie trzeba się osobiście fatygować i nadawać paczki bezpośrednio z siedziby firmy, dlatego ta opcja dla klienta jest po prostu wygodna.

Zobacz
TOP